Een fonds voor het water die opgericht werd door een zeilliefhebber
om mee te denken, te handelen en te investeren op 360° om de zeeën en rivieren te beschermen.
"Het Aether Fonds voor Toekomstige Generaties, dat ik in 2018 heb opgericht, steunt innovatieve projecten van sociale ondernemers die strijden tegen de aantasting van zoet- en zoutwaterecosystemen. Deze staan steeds meer onder druk door vervuiling en overexploitatie. Ik wens via dit initiatief projecten rond water te steunen, omdat ik al sedert mijn kindertijd een passie heb voor zeilen."
Christian Simonard, oprichter
Het Aether Fonds voor Toekomstige Generaties geeft financiële steun aan duurzame watergerelateerde initiatieven om hen te steunen in het bereiken van hun impact en dit over meerdere jaren heen om hun voortbestaan te bevorderen.
Ontdek de initiatieven die al door het Aether Fonds worden ondersteund
Bestrijding van watervervuiling
|
|
|
||
![]() Project Xibka* Verzamelen en recycleren van achtergelaten vismateriaal Meer info |
![]() Tunisie Ecologie* Plastic op zee, de oplossing is op aarde Meer info |
![]() DECLIC* Vervuiling door microplastics: wat is de impact van de schelpdierenteelt? Meer info |
||
![]() Missie CorSeaCare 2.0* Een low-techoplossing voor het upcyclen van het verzamelde plastic op de stranden van Corsica Meer info |
![]() Toqua AI inzetten voor koolstofneutrale scheepvaart Meer info (in het kader van SE'nSE) |
![]() Stichting De Noordzee Samen voor een schone en gezonde Noordzee Meer info |
||
![]() Great Bubble Barrier Bubble barrier tegen plasticvervuiling Meer info |
![]() Nile Plastic* Een nieuw partnerschap tegen plastic in de Nijl Meer info |
Netwerken van actoren voor verandering
|
|
Behoud van aquatische ecosystemen
|
Bevordering van een rationeel watergebruik
|
* projecten die worden gesteund in het kader van een partnerschap met BeMed, dat steun verleent aan en netwerken vormt van actoren die zich inzetten voor de bestrijding van de plasticvervuiling in het Middellandse-Zeegebied.
Masterproeven met betrekking tot water die beloond werden door de Stichting voor Toekomstige Generaties
|
|
|
> ontdek alle werken van de HERA Awards op het gebied van het aquatisch milieu
Via het Aether Fonds voor Toekomstige Generaties kunt u een concrete bijdrage leveren aan duurzame initiatieven voor de bescherming van het aquatisch milieu. Uw giften met belastingvermindering (tot 60% in 2020): Triodos Bank - IBAN BE98 5230 4030 5393 - BIC TRIOBEBB, met de mededeling "Steun aan het Aether Fonds".
Wij werken met een onafhankelijk scoutingnetwerk voor de selectie van projecten. Wij nemen daarom geen ongevraagde aanvragen in overweging.
Contactpersoon bij de Stichting voor Toekomstige Generaties: Jérôme Chaplier - j.chaplier (a) stg.be